doradca kredytowy

5 cech dobrego doradcy kredytowego

Słowo „KREDYT” u wielu osób wywołuje przerażenie. I nie ma się co dziwić, przecież zaciągnięcie kredytu wiąże się z dużymi pieniędzmi, które pożyczane są często na bardzo długi okres. Do tego mało kto zna się na wszelkich wymogach i procedurach bankowych poprzedzających podpisanie umowy kredytowej. Dlatego na rynku pojawiło się wielu doradców kredytowych, którzy oferują swoje usługi i pomoc osobom, które decydują się na kredyt. I tu pojawia się pytanie: jak znaleźć dobrego doradcę kredytowego? Komu zaufać w tym temacie?

Dobry doradca kredytowy ma doświadczenie

Oczywiście, każdy kiedyś zaczynał od zera i nie miał doświadczenia, jednak dobry doradca kredytowy cały czas się szkoli i chce poszerzać swoją wiedzę. Warto zatem zaciągnąć informacji o certyfikatach czy szkoleniach osoby, której chcemy zaufać przy wyborze kredytu. Sprawdźmy jak długo działa na rynku i zapytajmy wprost o jakieś trudne sprawy, z którymi się zetknął. Już to pomoże nam określić, czy mamy do czynienia z osobą doświadczoną. Pamiętajmy, że kiedy mechanik źle naprawi nasz samochód, to najwyżej znajdziemy innego, ale kiedy ktoś źle dobierze nam kredyt, to konsekwencje tego możemy odczuwać latami.

Dobry doradca kredytowy indywidualnie podchodzi do każdego klienta

Sytuacja każdego klienta jest inna. Inne są dokumenty i inne są procedury w wypadku różnych kredytów. Dlatego dobry doradca kredytowy poświęca swojemu klientowi tyle czasu, ile potrzeba by dobrze zrozumieć sytuację klienta i wybrać dla niego najlepszą ofertę. Nie ma gotowych rozwiązań dobrych dla wszystkich – jeśli doradca kredytowy twierdzi inaczej, to znak, że trzeba poszukać innego.

Dobry doradca kredytowy uważnie słucha i odpowiada na pytania

Nie ma ludzi znających się na wszystkim. Biorąc kredyt, chcemy dokładnie wiedzieć jaka odpowiedzialność na nas spocznie po podpisaniu umowy kredytowej i co wtedy, jeśli coś pójdzie nie po naszej myśli. Dobry doradca kredytowy wyjaśni nam wszystkie prawa i obowiązki, jakie zostaną na nas nałożone po podpisaniu umowy kredytowej. Nie bójmy się pytać, jeśli czegoś nie rozumiemy lub coś nas niepokoi. Dobry doradca kredytowy zrozumie naszą dociekliwość i cierpliwie wytłumaczy wszystkie nurtujące nas kwestie.

Dobry doradca kredytowy jest profesjonalistą

Co to oznacza? Procedury kredytowe bywają zawiłe, a banki potrafią wymagać różnych dokumentów, a nawet prosić o ponowienie jakiegoś dokumentu, jeśli decyzja kredytowa jest przesuwana w czasie. Dlatego dobry doradca kredytowy cały czas jest w kontakcie z klientem. Jeśli obieca przesłać jakiś dokument w określonym dniu, to tak zrobi lub wyjaśni, z jakiego powodu zrobi to w innym terminie. Na bieżąco informuje o sytuacji nawet jeśli klient o to nie prosi. Innymi słowy, wzbudza w swoim kliencie zaufanie i pokazuje, że naprawdę zależy mu na jego dobru.

Dobry doradca kredytowy ma szeroką ofertę i dobrze ją zna

Tak jak każdy klient jest inny, tak i każdy bank ma swoje unikalne cechy. Dlatego dobry doradca kredytowy, oferuje szeroką ofertę banków i cały czas ją poszerza. Jak już wspomnieliśmy, do każdej sytuacji trzeba podejść indywidualnie, dlatego dobry doradca kredytowy biorąc pod uwagę takie czynniki jak wkład własny klienta czy wysokość jego dochodu, wyszuka najbardziej odpowiedni bank i dobierze najlepszą ofertę dla swojego klienta.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.