kredyt gotówkowy

5 cech dobrego kredytu gotówkowego

Kredyt gotówkowy to nie tylko możliwości związane z wydawaniem pieniędzy, ale także zobowiązania oraz ograniczenia. Jednak na rynku usług finansowych rodzi się coraz więcej ofert, którym przyświeca wartość związana z dobrem konsumenta i dbaniem o jego dobrostan. Warto jednak prześledzić, na jakie elementy umowy kredytowej zwracać uwagę, aby nie popaść w kłopoty finansowe, ale też mieć poczucie bezpieczeństwa, że będziemy w stanie go spłacać, bez względu na zmianę naszej sytuacji finansowej.

Elastyczność

Dobry kredyt powinien być elastyczny i dawać możliwość dopasowania do konkretnego kredytobiorcy. Warto sprawdzić, czy oferta kredytu zakłada możliwość restrukturyzacji, wydłużenia czasu trwania kredytu czy odroczenia kilku rat. Wtedy możemy sądzić, że będziemy mogli spłacać kredyt bez względu na ew. problemy finansowe, bez wchodzenia w konflikt z bankiem.

Wysokość raty

Tym, co najbardziej przyciąga do banku potencjalnych klientów, jest kredyt charakteryzujący się niskimi ratami. Daje to możliwość zrealizowania większych zakupów lub wyjazdu, bez nadmiernego obciążania domowego budżetu.

Wysokość opłat dodatkowych

Koszt kredytu nie jest równy kwocie, którą bank przekazuje na nasze konto. Aby ocenić całkowity koszt kredytu, należy sprawdzić rzeczywistą roczną stopę oprocentowania (RRSO). Jest to aspekt, który w największym stopniu różnicuje korzyści oferty w różnych bankach. Można także spotkać się z niemałą liczbą ofert z niskim oprocentowaniem stałym, bez prowizji i dodatkowych ubezpieczeń.

Mała ilość formalności

Często decydujemy się na kredyt gotówkowy w momencie, kiedy potrzebujemy pieniędzy w krótkim czasie. Wtedy duże znaczenie będzie miało minimum formalności, które musimy ponieść, aby go otrzymać. Możemy napotkać dużą liczbę ofert kredytowych, które nie wymagają od nas składania szczegółowej dokumentacji o dochodach czy formie zatrudnienia. Są szczególnie popularne w przypadku niewielkich kwot pożyczek.

Czytelna umowa

Każdy, kto korzysta z usług finansowych, chce być traktowany uczciwie i mieć jasność co do zasad zaciąganej pożyczki. Z tego powodu warto wcześniej zapoznać się z umową i przekonać się, czy opisuje w sposób jasny zasady jej realizacji, a w razie wątpliwości skonsultować ją z pracownikiem banku lub prawnikiem.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.