mężczyźni uściskający dłonie nad figurką domu i plikiem pieniędzy

Co trzeba wiedzieć o kredycie hipotecznym na dowolny cel?

Co zrobić w sytuacji, kiedy potrzebujemy pieniędzy, a nasze konto świeci pustkami? O jaki kredyt się starać? Idealnym rozwiązaniem może się okazać kredyt hipoteczny na dowolny cel. Co trzeba o nim wiedzieć?

Co to jest pożyczka hipoteczna?

Pożyczka hipoteczna to kredyt bankowy, który nie ma sprecyzowanego celu i jest zabezpieczony na hipotece nieruchomości. Środki uzyskane w ten sposób możemy przeznaczyć na dowolny cel. Możemy je wydać np. na podróż dookoła świata, spłatę zobowiązań finansowych, zakup samochodu czy remont nieruchomości, choć w tym ostatnim przypadku lepszym wyborem jest kredyt hipoteczny na remont mieszkania. Pozyskane środki możemy przeznaczyć także na inwestycje, np. zakup akcji. Kredyt na dowolny cel, w przeciwieństwie do kredytu hipotecznego na zakup nieruchomości, nie wymaga udokumentowania, na co przeznaczyliśmy pieniądze.

Jak uzyskać pożyczkę hipoteczną?

Podstawą udzielenia przez bank pożyczki hipotecznej jest zabezpieczenie środków na hipotece nieruchomości. Aby uzyskać kredyt hipoteczny na dowolny cel, powinniśmy dysponować nieruchomością, która mogłaby posłużyć bankowi jako zabezpieczenie. Najlepiej by było to nasze własne mieszkanie, dom, działka czy lokal usługowy. Jeśli nie posiadamy żadnej nieruchomości, możemy poszukać banku, który udzieli pożyczki pod zabezpieczenie innej osoby, np. członka rodziny czy znajomego. Warunkiem uzyskania pożyczki hipotecznej jest zgoda właściciela na obciążenie hipoteki nieruchomości.

Czy pożyczka hipoteczna jest droga?

Pożyczka hipoteczna jest znacznie tańsza niż pożyczka gotówkowa. Jej oprocentowanie waha się w granicach od 5% do 7%. Pożyczka hipoteczna pozwala wziąć pod zastaw nieruchomości kredyt stanowiący nawet do 70% jej wartości. Dlatego też, jeśli potrzebujemy pożyczyć małą kwotę, warto rozważyć, czy taka decyzja jest dla nas opłacalna.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.