doradca kredytowy

Czy pośrednik, agent i ekspert kredytowy to to samo?

Świat finansów i bankowości jest złożony i skomplikowany, szczególnie dla osób, które nie są z nim związane ani zawodowo, ani poprzez wykształcenie czy posiadane zainteresowania. Jednak musisz się z nim skonfrontować w sytuacji, gdy ubiegasz się o kredyt na sfinansowanie różnych swoich wydatków, np. zakupu mieszkania. Zarówno te mniejsze, jak i duże zobowiązania finansowe, wymagają pewnej wiedzy i znajomości rynku. Bez tego trudno odnaleźć się w gąszczu różnorodnych ofert bankowych, a tym bardziej wybrać spośród nich produkt finansowy najlepiej dopasowany do potrzeb. W takich przypadkach z pomocą przychodzą specjaliści do spraw kredytów. Często określa się ich mianem pośredników, agentów i ekspertów kredytowych. Nazw jest kilka, stąd też często pojawia się dylemat, do kogo właściwie się zgłosić w sytuacji, gdy potrzebne jest profesjonalne wsparcie przy ubieganiu się o kredyt lub konsolidację. W tym wpisie dzielimy się kilkoma wskazówkami na ten temat.

Ekspert, agent czy pośrednik — kto zapewni Ci wsparcie przy zaciąganiu kredytów?

Pośrednik kredytowy, jak sama nazwa wskazuje, pośredniczy pomiędzy klientem a bankami w procesie wyboru i udzielania konkretnego produktu, np. kredytu hipotecznego, gotówkowego lub konsolidacyjnego. Zapewnia fachowe doradztwo, analizuje i przygotowuje dostępne na rynku możliwości kredytowania, wyjaśnia i pomaga w wyborze rozwiązania najlepiej dopasowanego do potrzeb. Może działać jako pośrednik powiązany, a także jako niezależny doradca. Warto przy tym podkreślić, że zawód pośrednika kredytowego regulowany jest przez ustawę z 23 marca 2017 roku o kredycie hipotecznym oraz nadzorze nad pośrednikami kredytu hipotecznego i agentami.

Wspomniana wyżej ustawa reguluje też kwestie związane z działaniami agentów kredytowych. Agent może działać dla konkretnej sieci bankowej, starając się pozyskać dla niej możliwie jak największą ilość klientów, ale może również prowadzić niezależną działalność.

Eksperci kredytowi to inaczej specjaliści do spraw kredytów, którzy działają jako pośrednicy lub agenci pośrednika kredytowego. Ekspert może (chociaż nie musi) być licencjonowanym agentem kredytowym. Przed nawiązaniem współpracy z danym specjalistą, warto więc zapoznać się z jego doświadczeniem oraz przygotowaniem zawodowym. Warto dokładnie przeanalizować jego działalność, aby mieć pewność, że będzie w stanie zapewnić kompleksową pomoc na najwyższym poziomie.

Skorzystaj ze wsparcia doświadczonego eksperta kredytowego

Jeśli oczekujesz profesjonalnego wsparcia w zakresie kredytów, skorzystaj z usług licencjonowanego agenta Piotra Witeckiego i jego zespołu. To doświadczony ekspert finansowy z ponad 13-letnim doświadczeniem, wysokimi kwalifikacjami i doskonałą znajomością rynku. Jego kompetencje potwierdzają liczne certyfikaty, a umiejętności i zaangażowanie w pracę — zadowolenie wielu dotychczasowych klientów. Specjalizuje się w udzielaniu wsparcia przy wyborze dopasowanych do indywidualnych potrzeb produktów finansowych oraz pomocy przy uzyskaniu pozytywnej decyzji o udzieleniu kredytu.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.