doradca finansowy

Formalności wymagane do zaciągnięcia kredytu

Jeśli marzysz o własnym mieszkaniu, ale nie dysponujesz odpowiednią sumą gotówki na jego zakup, najlepszym wyjściem będzie zaciągnięcie na niego kredytu. Z naszego wpisu dowiesz się, jakie formalności są wymagane w trakcie starania się o pożyczkę, a także, dlaczego warto skorzystać z usług doradcy finansowego.

Co będzie potrzebne, aby móc zaciągnąć kredyt na mieszkanie?

Kredyty na mieszkanie to kredyty hipoteczne, czyli zaciągane na długi okres czasu i opiewające na duże kwoty, dlatego banki zabezpieczają się, wymagając dostarczenia wielu zaświadczeń. Aby móc zaciągnąć kredyt potrzebna zatem będzie informacja o stanie cywilnym, poświadczona aktem małżeństwa. Jeśli małżonkowie w trakcie małżeństwa lub przed jego zawarciem podpisali rozdzielnością majątkową, odpowiednie pismo również trzeba będzie dostarczyć do banku. Następnie instytucja spyta o warunki zatrudniania – najbardziej pożądana będzie umowa o pracę na czas nieokreślony, którą należy przedstawić bankowi.

Najważniejszą formalnością podczas starania się o kredyt będzie jednak zaświadczenie o dochodach, które, w przypadku kredytu mieszkaniowego, powinny oscylować co najmniej na poziomie średniej krajowej. Bank może poprosić także o zaświadczenie o podstawie naliczania składek z ZUS lub dokument ZUS RMUA, czyli inaczej o Imienny Raport Miesięczny dla Osoby Ubezpieczonej, który otrzymamy od pracodawcy. Po dostarczeniu wszystkich niezbędnych dokumentów bank dokona analizy wyciągów z kont bankowych w celu prześledzenia wydatków oraz tego, jak dużą część dochodu przeznaczamy na bieżące potrzeby.

Dlaczego warto korzystać z usług doradcy finansowego?

Ponieważ procedura starania się o kredyt mieszkaniowy jest dość skomplikowana, warto zdać się na pomoc fachowców. Doradca finansowy pomoże ci wybrać ofertę kredytową najbardziej dostosowaną do twoich potrzeb i możliwości. Każde spotkanie z klientem dzielimy na trzy etapy:

  • etap pierwszy: analiza sytuacji finansowej klienta,
  • etap drugi: wybór optymalnej oferty,
  • etap trzeci: dopełnienie formalności.

Pierwszym etapem spotkania z naszym doradcą jest ocena Państwa możliwości finansowych oraz kredytowej zdolności. Drugi etap to wybór oferty z optymalnym dla Państwa okresem kredytowania, możliwym do wniesienia wkładem własnym oraz ratami kredytu na Państwa kieszeń. Trzeci etap spotkania to pomoc w dopełnieniu formalności, związanych z zaciągnięciem kredytu.

Z naszych usług warto skorzystać jeśli nie orientujecie się Państwo w zasadach, panujących na finansowych rynkach i jeśli boicie się wpaść w kredytową pułapkę. Co więcej, współpracujemy ze sprawdzonym biurem nieruchomości, dlatego jesteśmy w stanie znaleźć dla Państwa mieszkanie idealne. Wymarzony lokal wymaga prac remontowych – żaden problem! Dysponujemy solidną i tanią ekipą remontową, która przywróci mieszkaniu dawny blask.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną, oprócz spotkań bezpośrednich w naszym biurze istnieje możliwość spotkania w formie wideokonferencji. Wówczas cały proces kredytowy prowadzimy w sposób bezkontaktowy, a Państwo mają zagwarantowane bezpieczeństwo. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.