karty kredytowe

Jak wyjść z pętli kredytowej?

Masz problem ze spłatą kredytów? Bierzesz jedną pożyczkę, aby spłacić inną? Zadłużenie zaczyna przewyższać Twoje możliwości finansowe? Jeśli na te pytania odpowiadasz twierdząco, najpewniej wpadłeś w tzw. pętlę kredytową. Jak wyjść z trudnej sytuacji?

Czym jest pętla kredytowa?

Pętla kredytowa, określana też mianem spirali zadłużenia, to zjawisko polegające na zaciąganiu kolejnych zobowiązań finansowych w celu spłaty poprzednich. Dzieje się tak wówczas, gdy kredytobiorca zaczyna mieć problemy ze spłatą bieżących rat. W rezultacie długi stają się coraz większe, a więc i trudniejsze do spłaty.

Pętla kredytowa najczęściej dotyczy tzw. chwilówek, gdyż jest to prosty i szybki sposób na uzyskanie gotówki. Wprawdzie wysokość takich zobowiązań jest niewielka, jednak gdy przekroczony zostaje termin jej spłaty lub zaciąga się coraz więcej takich pożyczek, ich wartość może przekroczyć możliwości finansowe.

Pierwsze kroki w stronę wyjścia z pętli kredytowej

W pętlę kredytową można bardzo łatwo wpaść, niestety znacznie trudniej z niej wyjść. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Pierwszym krokiem, by zakończyć spiralę zadłużenia, jest uświadomienie sobie własnych problemów i skorzystanie z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego. Wsparcie w tym zakresie zapewnia nasza firma.

W pierwszej kolejności należy ustalić, ile dokładnie wynosi dług. Niejednokrotnie obejmuje on nie tylko niespłacone pożyczki, ale również nieuregulowane rachunki czy niewielkie kwoty pożyczone od znajomych lub rodziny. Następnie trzeba dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową. Rozważane są różne możliwości pozyskania środków na spłatę. Aby wyjść z pętli kredytowej, często trzeba zmniejszyć wydatki lub zwiększyć swoje dochody. Niezbędna jest przy tym konsekwencja i cierpliwość, jednak wdrażając przemyślane działania, można raz na zawsze odzyskać wolność finansową.

Konsolidacja kredytów

Jednym ze sposobów na wyjście z pętli kredytowej jest konsolidacja kredytów. Kredyt konsolidacyjny łączy wszystkie zobowiązania w jedno, zapewniając przy tym jedną mniejszą ratę miesięczną. Jest to jedna z często praktykowanych metod, która pozwala uniknąć problemów z terminową spłatą długów. Rozwiązanie to skierowane jest przede wszystkim do osób, które jednocześnie spłacają kilka kredytów, takich jak: kredyt hipoteczny, kredyt gotówkowy, zadłużenie na karcie kredytowej, zakupy ratalne itd.

Aby uzyskać kredyt konsolidacyjny, trzeba spełnić kilka warunków. Dlatego też warto skorzystać z profesjonalnej pomocy pośrednika kredytowego. Zapraszamy do współpracy z naszą firmą. Mamy dostęp do szerokiej oferty instrumentów finansowych, więc pomożemy wybrać najkorzystniejszy kredyt konsolidacyjny.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.