kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy – zanim podejmiesz decyzję

Kredyt gotówkowy jest często nazywany także pożyczką albo kredytem konsumpcyjnym. Pożyczka to jednak coś innego niż kredyt gotówkowy i należy o tym pamiętać. Firmy pożyczkowe pożyczają swoim klientom pieniądze w oparciu o prawo kodeksu cywilnego, banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe udzielające kredytów gotówkowych są pod stałą kontrolą Komisji Nadzoru Finansowego i są ograniczane ustawą o kredycie konsumenckim. No dobrze, ale cóż to oznacza dla zwykłego człowieka, któremu brakuje gotówki na zrealizowanie jakiegoś celu? Jest to bardzo ważna informacja, ponieważ jeśli nie masz odpowiednej wiedzy prawnej i finansowej, to pożyczka od firmy pożyczkowej może w skrajnie czarnych scenariuszach kosztować Cię fortunę. Dzieje się tak pomimo stosowanej ustawy antylichwiarskiej. Wszystkie pożyczki pozabankowe są zwykłymi pożyczkami, które nie podlegają pod prawo bankowe ani pod nadzór KNF i tym samym są dla konsumentów ryzykowne.

Zanim zaciągniesz kredyt gotówkowy – zastanów się


Przemyśl tę decyzję starannie i daj sobie czas na podjęcie właściwej decyzji. Przed zaciągnięciem kredytu gotówkowego zadaj sobie kilka prostych pytań, które unaocznią Tobie czy pożyczka jest Tobie faktycznie niezbędna.


• Czy zaplanowany zakup jest mi potrzebny w tej chwili, czy mogę z tym trochę poczekać?


• Czy mogę ograniczyć swoje wydatki z domowego budżetu i w ten sposób samodzielnie poskładać gotówkę na swój cel?


• Czy wystarczyłoby 6 miesięcy (albo krócej) moich oszczędności, żeby obyć się bez kredytu gotówkowego?


• Może jest jakaś możliwość dorobienia dodatkowych pieniędzy po godzinach?


Warto zadać sobie te pytania i na spokojnie postarać się sobie na nie odpowiedzieć. Po wnikliwej analizie może okazać się, że kredyt gotówkowy nie jest nam niezbędny. Dobrze jest skorzystać z usług doradcy kredytowego, który pomoże podjąć właściwą decyzję. Trzeba mieć na uwadze fakt, że biorąc kredyt, będzie trzeba oddać bankowi przynajmniej 120% tego co się pożycza. Kredyty gotówkowe stosunkowo łatwo jest dostać, ale właśnie dlatego powinniśmy się dobrze zastanowić zanim podejmiemy decyzję o takiej formie pożyczki.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.