dom

Kredyt hipoteczny. Pomoc fachowca

Nieruchomości w Polsce osiągają horrendalne ceny. Niewiele osób stać na to, by kupić nowe mieszkanie za gotówkę. Wielu rodaków zmuszonych jest do kupna własnego lokum, biorąc kredyt hipoteczny. W ciągu ostatnich lat jednak banki zaostrzyły nieco politykę udzielania kredytów, a osoby chcące kupić własne mieszkanie zazwyczaj mają obawy, czy kredyt w ogóle zostanie im przyznany. Dlatego decydując się na ten krok, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego.

Wybór banku i procedury

Doradca kredytowy pomoże nam zaoszczędzić czas i pieniądze. Po pierwsze przeanalizuje naszą zdolność finansową i ustali, czy mamy szansę na otrzymanie kredytu. Po drugie, przedstawi nam najkorzystniejsze dla nas oferty, dodatkowo wskazują najlepszą według niego opcję. Konsumenci często kuszą się na reklamy banków mówiące o wyjątkowo korzystnych warunkach kredytowania. Doświadczony doradca szybko wskaże nam koszty kredytu, w których dany bank rekompensuje sobie obniżki promocyjne. Doradcę możemy zapytać o wszystkie szczegóły konkretnych kredytów. Np. w przypadku, gdy planujemy spłacić kredyt wcześniej, warto zapytać, który bank umożliwia wcześniejszą spłatę bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Warto korzystać z usług doradców niezależnych, nienależących do żadnych sieci. Proponują oni oferty korzystne dla klienta, a nie te, których dostawcy wypłacają im najwyższe prowizje. Jeśli chodzi o samo ubieganie się o kredyt, pomoc w wyborze kredytu ze strony doświadczonego doradcy może być nieoceniona. Dobrzy doradcy wiedzą, na co zwracają uwagę poszczególne banki, w  jaki sposób przeprowadzają analizy zdolności kredytowej i jak najlepiej przestawić im klienta, by kredyt bezproblemowo uzyskał. Doradca pomoże też w skompletowaniu wymaganych przez bank dokumentów i wypełnieniu wniosku.

Dłuższa współpraca

Jeśli trafimy na dobrego doradcę finansowego, warto zatrzymać kontakt na dłużej. Po pierwsze, może przydać się nam on w trakcie spłacania kredytu. Być może uda się mu po kilku latach załatwić nam lepsze warunki kredytowania. Po drugie, doświadczeni doradcy zazwyczaj mają także ogromną wiedzę, jeśli chodzi o kredyty konsumpcyjne czy samochodowe. Pomogą nam wiec również i w tych kwestiach.

Zobacz również: Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

Zobacz również: Zalety korzystania z pomocy przy wzięciu kredytu

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.