proces uzyskania kredytu

Proces uzyskania kredytu

W dzisiejszych czasach jedynie niewielki odsetek osób może sobie pozwolić na zakup domu czy mieszkania bez zaciągania kredytu. Po pożyczki chętnie sięgają także osoby, które przymierzają się do remontu czy zmiany samochodu. Czy dostanie kredytu to jedynie formalność? Każdy bank kieruje się innymi zasadami przy jego udzielaniu. Proces pomyślnego przejścia przez etap weryfikacji wiąże się ze spełnieniem pewnych warunków. Co zatem należy zrobić, żeby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie kredytu?

Rodzaj zatrudnienia ma duże znaczenie

Aby zaciągnąć kredyt w banku, którego oprocentowanie nie zmiażdży domowego budżetu, należy mieć dochód, który można wykazać za pomocą zaświadczenia od pracodawcy lub wyciągów z konta bankowego. Duże znaczenie ma także rodzaj posiadanego zatrudnienia. Osoby, których stosunek pracy opiera się na umowie o pracę, będą miały zdecydowanie większe szanse na pozytywną weryfikację procesu kredytowego.

Osoba, która przymierza się do zaciągnięcia zobowiązania kredytowego o znacznej kwocie, powinna, jeszcze przed przystąpieniem do procedury w banku, spłacić wszystkie swoje wcześniejsze zadłużenia i zamknąć karty kredytowe, jeśli takowe posiada. Wpłynie to pozytywnie na jej historię kredytową.

Doradca kredytowy – czy to dobry pomysł?

Kredyt w banku wiąże się z koniecznością załatwienia wielu formalności i stosem papierów do podpisania. Nie da się ukryć, że osoba, która ma pierwszy raz do czynienia z tą instytucją finansową, może mieć duży problem z ogarnięciem całego procesu. Dlatego też warto rozważyć skorzystanie z usług doradcy kredytowego. Jest to szczególnie istotne, kiedy w grę wchodzi chęć zaciągnięcia kredytu hipotecznego. Ten specyficzny rodzaj zadłużenia wymaga spełnienia wielu skomplikowanych warunków, które często bywają niejasne dla osób niemających wiele wspólnego z branżą kredytową.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.