biznes

Zalety korzystania z pomocy przy wzięciu kredytu

Wiele osób decyduje się na wzięcie kredytu – czy to hipotecznego czy gotówkowego. Wszystko po to, by móc zrealizować swoje cele i marzenia. Jednak kredyt to duże zobowiązanie, a sam proces jego uzyskania bywa czasochłonny. Nie każdy ma specjalistyczną wiedzę na temat bankowości i rynku kredytów, więc bazuje na doświadczeniach przyjaciół czy rodziny, nie do końca rozumiejąc pewne kwestie. To bardzo ryzykowne podejście. Na szczęście w Polsce zawód eksperta finansowego cieszy się coraz większym zaufaniem. Zalet z korzystania z pomocy przy braniu kredytu jest naprawdę wiele.

 

Oszczędność czasu

 

Usługa profesjonalnego eksperta kredytowego jest możliwa dzięki obszernej wiedzy pośrednika i jego ciągłego śledzenia rynku kredytowego. Doskonale zna on aktualną sytuację na rynku, szczegóły ofert wielu banków i wie o zmianach w prawie, które są istotne dla uzyskania kredytu gotówkowego, czy hipotecznego. To pozwala na dużą oszczędność czasu – zamiast samodzielnie poszukiwać informacji czy porównywać oferty banków, wystarczy wybrać się do specjalisty, który całą tę wiedzę może przedstawić profesjonalnie i skrupulatnie w trakcie jednego spotkania.

 

Ponadto ekspert finansowy pomoże w skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, w tym przygotowania wniosków kredytowych, co bywa często problematyczne. W przypadku próby uzyskania kredytu dla osób pracujących poza granicami kraju wskaże niezbędne minimum do przetłumaczenia dokumentów na język polski, lub wskaże banki, które nie wymagają tłumaczenia w ogóle. To przekłada się nie tylko na oszczędność czasu, ale również pieniędzy.

 

Indywidualnie dopasowanie oferty i wsparcie

 

Profesjonalna pomoc w uzyskaniu kredytu to również rzetelne porównywanie ofert różnych banków i precyzyjne obliczenie zdolności kredytowej klienta mając na uwadze jego indywidualne preferencje, możliwości oraz ograniczenia. Korzystając z pomocy eksperta można mieć pewność, że wybrane oferty są produktem w pełni spersonalizowanym i zapewnią klientowi najlepsze warunki. Ekspert finansowy to także pomoc w złożeniu wniosków kredytowych w kilku bankach jednocześnie, co zwiększa szanse na otrzymanie pozytywnej odpowiedzi.

 

Pośrednik to też wsparcie i otrzymanie propozycji niestandardowych wyjść z trudnych sytuacji. Dobrym przykładem są choćby kredyty marynarskie, które z racji specyficznego zatrudnienia i częstego przebywania klienta poza miejscem zamieszkania i granicami kraju, są trudne do uzyskania. W tym wypadku pomoc polega na zorganizowaniu pełnomocnictwa dla bliskiej osoby marynarza, aby ktoś mógł ciągle czuwać nad sprawą, a klient nie musiał ciągle przerywać obowiązków zawodowych, by wracać do kraju.

 

Jeśli więc chcecie Państwo wiedzieć w jakim banku jest najlepszy kredyt dla Was lub potrzebujcie pomocy na różnych lub wszystkich etapach prób uzyskania pożyczki, to sięgnięcie po pomoc eksperta finansowego jest rozwiązaniem dla Was. Warto pamiętać, że taka osoba pomoże również w kwestiach inwestowania, oszczędzania czy optymalnego zarządzania budżetem domowym.

Zobacz także: Czy warto skorzystać z pomocy doradcy finansowego?

 

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.