dopasowaniu kredytu do ich potrzeb

Źródła zarobków doradcy kredytowego

Zaciągnięcie kredytu na zakup mieszkania, budowę domu lub na zaspokojenie swoich potrzeb konsumpcyjnych, np. związanych z kupnem nowego samochodu często wymaga sporej wiedzy i wiąże się z dużym ryzykiem. Samodzielnie niełatwo porównać warunki, które oferują poszczególne instytucje. Nawet jeśli zwrócimy uwagę na podawane przez banki stopy oprocentowania i wysokość pozostałych opłat, to często trudno nam zorientować się w szczegółach umowy oraz sposobach naliczania poszczególnych kwot. Jednocześnie zwykle mamy świadomość, że kredyt jest poważnym zobowiązaniem, a jego spłacanie będzie dla nas obciążeniem przez wiele lat. Na szczęście przed zaciągnięciem kredytu możemy skorzystać z usług profesjonalnego doradcy kredytowego, który jest niezwiązany na stałe z żadnym bankiem, a proponuje fachowe porównanie ofert kilku instytucji finansowych. Sprawdźmy, z czym wiąże się skorzystanie z usług doradcy i czy pociąga to za sobą dodatkowe koszty dla nas.

 

Co zyskamy u doradcy kredytowego i ile nas to będzie kosztowało?

Profesjonalny doradca kredytowy to osoba, której zadaniem jest przeanalizowanie naszych potrzeb i możliwości finansowych oraz dobór optymalnego dla nas źródła finansowania. Doradca zwykle jest znakomicie zaznajomiony ze szczegółami ofert różnych banków. Zna niuanse wszystkich umów i może nas ostrzec przed niekorzystnymi dla nas rozwiązaniami. Może także zwrócić naszą uwagę np. na ofertę, która wprawdzie wiąże się z nieco wyższymi kosztami, ale za to w pełni odpowiada naszym preferencjom i możliwościom, choćby dzięki temu, że zawiera możliwość zawieszania płatności na pewien czas lub okresowej zmiany ich wysokości.

Doradca kredytowy może oszczędzić dla nas sporo pieniędzy. Oferty kredytowe poszczególnych banków bardzo się od siebie różnią, choć nie zawsze jest to widoczne na pierwszy rzut oka. Trzeba pamiętać, że przy tak dużych kwotach, jakie wchodzą w grę przy kredytach na domy lub mieszkania nawet 0,1% to bardzo konkretna kwota. Dzięki wiedzy o tym, w jaki sposób są naliczane poszczególne opłaty i z jakimi kosztami trzeba się liczyć przez cały czas spłacania kredytu, doradca pomoże nam w pełnym oszacowaniu obciążenia spłatą.

Usługi doradcy kredytowego nie wiążą się dla nas z koniecznością ponoszenia dodatkowej opłaty. Otrzymuje on wprawdzie prowizję od instytucji finansowych, w których kredyty oferuje, jednak nie wpływają one w żaden sposób na wysokość naszych opłat. W przypadku, gdybyśmy zdecydowali się na kredyt bezpośrednio w oddziale banku, koszty nie byłyby  w żaden sposób niższe.

Warto pamiętać, że doradca nie jest związany na stałe z żadną instytucją finansową. Ma więc pełna dowolność wyboru i swobodę działania. Może kierować się wyłącznie interesem swojego klienta, ponieważ bardziej liczy się dla niego zadowolenie klientów i to, że polecają go następnym osobom.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.