doradcy kredytowi

Czy doradcy kredytowi są niezależni?

Dodano 18.08.2020, Kategoria: Blog, Tagi:

Głównym celem doradcy kredytowego jest znalezienie optymalnej oferty kredytowej dla klienta. Oferta powinna być indywidualnie dobrana do możliwości finansowych osoby zainteresowanej kredytem. Doradca pomaga w załatwieniu wszelkich formalności przed udzieleniem kredytu oraz dokonuje wstępnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Jak pracuje doradca kredytowy?

W pierwszej kolejności klient przedstawia swój budżet finansowy, a także cel, na jaki chce zaciągnąć kredyt. Kolejnym i najważniejszym etapem procesu kredytowego jest porównanie dostępnych ofert dzięki pomocy doradcy. Samodzielne odwiedzanie placówek banku jest czasochłonne i kłopotliwe. Doradca sprawnie przeprowadza klienta przez cały proces kredytowy i załatwia niektóre formalności wymagane przez bank lub daną instytucję. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu doradca znacznie przyspiesza i ułatwia uzyskanie kredytu.

Czy korzystać z pomocy doradcy?

Niezależny doradca kredytowy nigdy nie jest ukierunkowany na z góry określone oferty i także nie jest związany z bankiem żadną umową. Doświadczony doradca przekaże klientowi najlepsze oferty, zawierające zadowalające warunki kredytowania i przedstawi między nimi wszelkie różnice.

Należy pamiętać, że doradca w placówce banku będzie przedstawiał oferty tylko z banku, w którym pracuje. Doradca niezależny zapewni pomoc w wyborze kredytu dzięki porównaniu ofert wielu banków, którymi dysponuje, w celu określenia ich plusów i minusów. Każda instytucja ma indywidualne wytyczne związane z wydaniem pozytywnej decyzji kredytowej, a doradca powinien przekazać takie informacje klientowi. Doradca kredytowy jest w stanie pomóc w czasie negocjacji z danym bankiem, zwłaszcza jeżeli zna jego specyfikę. Dzięki skorzystaniu z jego usług można więc otrzymać korzystniejsze warunki umowy.

Usługi doradcy nie kończą się po uzyskaniu kredytu. Jeśli współpraca była zadowalająca, pomoc doradcy może się przydać w przyszłości, kiedy klient będzie zainteresowany innymi produktami finansowymi. Podsumowując, kiedy szuka się doradcy kredytowego, należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie i kwalifikacje.