wiarygodność kredytowa

Czy doradcy kredytowi są niezależni?

Głównym celem doradcy kredytowego jest znalezienie optymalnej oferty kredytowej dla klienta. Oferta powinna być indywidualnie dobrana do możliwości finansowych osoby zainteresowanej kredytem. Doradca pomaga w załatwieniu wszelkich formalności przed udzieleniem kredytu oraz dokonuje wstępnej oceny zdolności kredytowej klienta.

Jak pracuje doradca kredytowy?

W pierwszej kolejności klient przedstawia swój budżet finansowy, a także cel, na jaki chce zaciągnąć kredyt. Kolejnym i najważniejszym etapem procesu kredytowego jest porównanie dostępnych ofert dzięki pomocy doradcy. Samodzielne odwiedzanie placówek banku jest czasochłonne i kłopotliwe. Doradca sprawnie przeprowadza klienta przez cały proces kredytowy i załatwia niektóre formalności wymagane przez bank lub daną instytucję. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu doradca znacznie przyspiesza i ułatwia uzyskanie kredytu.

Czy korzystać z pomocy doradcy?

Niezależny doradca kredytowy nigdy nie jest ukierunkowany na z góry określone oferty i także nie jest związany z bankiem żadną umową. Doświadczony doradca przekaże klientowi najlepsze oferty, zawierające zadowalające warunki kredytowania i przedstawi między nimi wszelkie różnice.

Należy pamiętać, że doradca w placówce banku będzie przedstawiał oferty tylko z banku, w którym pracuje. Doradca niezależny zapewni pomoc w wyborze kredytu dzięki porównaniu ofert wielu banków, którymi dysponuje, w celu określenia ich plusów i minusów. Każda instytucja ma indywidualne wytyczne związane z wydaniem pozytywnej decyzji kredytowej, a doradca powinien przekazać takie informacje klientowi. Doradca kredytowy jest w stanie pomóc w czasie negocjacji z danym bankiem, zwłaszcza jeżeli zna jego specyfikę. Dzięki skorzystaniu z jego usług można więc otrzymać korzystniejsze warunki umowy.

Usługi doradcy nie kończą się po uzyskaniu kredytu. Jeśli współpraca była zadowalająca, pomoc doradcy może się przydać w przyszłości, kiedy klient będzie zainteresowany innymi produktami finansowymi. Podsumowując, kiedy szuka się doradcy kredytowego, należy zwrócić uwagę na jego doświadczenie i kwalifikacje.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.