model hipoteczny agenta nieruchomości

Jak znaleźć najtańszy kredyt hipoteczny w 2022 roku?

Nie łatwo jest wybrać najlepszy kredyt hipoteczny – trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele różnych czynników, przy czym sugerowanie się kalkulatorami i rankingami nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Porównując kredyty najlepiej skierować zapytania do różnych banków i dokładnie przeanalizować oferowane warunki. Można zwrócić się także do pośrednika finansowego. Jest to osoba, która współpracuje z największymi bankami i może przygotować najkorzystniejszą ofertę kredytu na zakup nieruchomości lub budowę domu.

Dlaczego nie warto korzystać z porównywarek i kalkulatorów kredytów hipotecznych?

Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na co najmniej kilkanaście lat, a więc ważna życiowa decyzja, którą trzeba dobrze przemyśleć. Korzystanie z kalkulatorów i porównywarek nie jest dobrym pomysłem, ponieważ przedstawione symulacje nie uwzględniają indywidualnej sytuacji kredytobiorcy, czyli wieku, poziomu zarobków, wkładu własnego i wielu innych aspektów, które dla banków przy przygotowywaniu oferty są istotne. Kalkulatory należy zatem traktować wyłącznie podglądowo.

W jaki sposób wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytu hipotecznego?

Rok 2022 jest szczególnie trudny dla kredytobiorców – rosnące stopy procentowe powodują drastyczny wzrost rat kredytów oraz wpływają na zdolność kredytową potencjalnych kredytobiorców. Nie zawsze najniższa rata będzie oznaczać najkorzystniejszą ofertę – czasem warto dopłacić do dodatkowego ubezpieczenia lub zdecydować się na droższą ofertę ze stałymi stopami procentowymi. A zatem oprócz RRSO przy wyborze kredytu trzeba wziąć pod uwagę także inne czynniki, jak na przykład dodatkowe usługi, które wpływają na całkowity koszt kredytu. Może to być ubezpieczenie na życie, zakup karty kredytowej czy też wymóg regularnych wpływów na konto w banku, w którym zaciągamy kredyt.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.