kredyt konsolidacyjny

Kredyt konsolidacyjny. Co to takiego?

Powszechność i dostępność usług bankowych sprawia, że czasami decydujemy się nie tylko na jeden kredyt, ale i na kilka. W końcu dóbr, które można nabyć, jest aż tyle, że trudno z nich nie korzystać. Zalety, z jakimi związane jest zaciąganie wielu kredytów naraz, mają jednak także swoje skutki uboczne. Posiadając różne zobowiązania, trzeba się pilnować, aby ich przestrzegać i spłacać w terminie każdą ratę. Niekiedy jest to bardzo uciążliwe. Zmagając się z wieloma płatnościami, myślimy sobie o tym, jak dobrze byłoby wówczas, gdyby można połączyć wszystkie raty w jedną. Nie jest to jednak wcale coś niemożliwego. To jak najbardziej realne rozwiązanie. Nazywa się ono kredyt konsolidacyjny.

Charakterystyka kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny to wyjątkowa usługa, która polega na zebraniu wszystkich kredytów w jeden i na ustaleniu jednej raty. To niewątpliwie bardzo użyteczne rozwiązanie. Nie ma dla niego znaczenia ani to, na co zostały zaciągnięte poprzednie kredyty, ani to, jaki bank ich użyczył. Kredyt konsolidacyjny pozwala bowiem zespolić pożyczki nawet wtedy, gdy zostały one zaciągnięte u różnych usługodawców. Oczywiście wymogiem koniecznym, aby skorzystać z tego rozwiązania, jest posiadanie zdolności kredytowej. Bank musi bowiem mieć gwarancję tego, że będziemy zdolni do spłacenia pożyczki.

Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego ma wiele zalet. Po pierwsze pozwala uporządkować chaos, który mógł się pojawić w finansach w wyniku zaciągnięcia kilku różnych kredytów. Konsolidacja umożliwia jednak nie tylko poukładanie przeszłości, lecz także ułatwia życie na przyszłość. Od momentu zastosowania tego rozwiązania comiesięczne płacenie rat staje się znacznie prostsze. Zaś to, jak wysoka jest rata kredytu konsolidacyjnego, zależy już bezpośrednio od banku, w którym zdecydujemy się na tę usługę. Czasami może się ona okazać nie tylko równa zsumowanym należnościom, ale i niższa. Wynika to jednak zazwyczaj z dłuższego rozciągnięcia spłaty w czasie.

Zobacz również: Jakie kredyty można konsolidować?

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.